منو

یکشنبه, 03 شهریور 1398 - Sun 08 25 2019

A+ A A-

هفدهمین دوره مسابقات سراسری مدیحه سرایی، همخوانی قرآن کریم، اذان و ابتهال

 • نوشته شده توسط Super User
 • زیر مجموعه: فعالیت قرآنی
 • دسته: فعالیت قرآنی 2
 • بازدید: 694
امتیاز کاربران

به گزارش دبير ستاد برگزاري هفدهمين دوره مسابقات سراسري مديحه سرايي، همخواني قرآن کريم، اذان و ابتهال کشور در دوبخش خواهران و برادران از تاريخ 28/1/92 لغايت 4/2/92 در تهران برگزار خواهد شد.
زمانبندي حضور گروهها، مؤذنين و مبتهلين متعاقبا اعلام مي گردد.
مکان برگزاري : تهران خيابان سميه - حوزه هنري - تالار انديشه

فراخوان همایش بین المللی پژوهش های قرآنی

 • نوشته شده توسط Super User
 • زیر مجموعه: فعالیت قرآنی
 • دسته: فعالیت قرآنی 2
 • بازدید: 663
امتیاز کاربران

 به گزارش دبيرخانه علمي هفتمين همايش بين المللي پژوهشي هاي قرآني ، محور و موضوعات بخش پژوهش هاي قرآني مسابقات بين المللي قرآن کريم جمهوري اسلامي ايران اعلام شد.
 
محور (( قرآن کريم و سبک زندگي اسلامي )) به عنوان محور اصلي اين دوره از همايش تعيين گرديده است.علاقه مندان مي توانند آثار خود را در حوزه هاي مقاله نويسي، پايان نامه و طرح پژوهشي در محور و موضوعات اعلام شده به دبيرخانه علمي ارسال نمايند.
 
 
محورها و موضوعات بخش پژوهش‌هاي قرآني سي‌امين دوره مسابقات بين المللي قرآن کريم

بزرگترين رقابت قرآنی كشور برگزيدگان خود را شناخت

 • نوشته شده توسط Super User
 • زیر مجموعه: فعالیت قرآنی
 • دسته: فعالیت قرآنی 2
 • بازدید: 667
امتیاز کاربران

سي و پنجمين دوره مسابقات سراسري قرآن كريم كه از نهم تا چهاردهم بهمن‌ماه در استان مازندران در جريان بود، نفرات برتر خود را در رشته هاي حفظ كل، حفظ 20 جزء، قرائت تحقيق، ترتيل و مفاهيم قرآن در دو بخش بانوان و آقايان شناخت.

نفرات برتر رشته تحقيق در بخش آقايان

در بخش آقايان نيز در رشته قرائت تحقيق نفرات اول تا پنجم به اين شرح است:

وحيد وكيلي از استان آذربايجان غربي

محمد مشمول از استان خراسان رضوي

جعفر فردي از استان تهران

سيدمحمد كرماني از استان تهران

مهدي شايق برگزيده مسابقات مدهامتان از تهران

نفرات برتر رشته ترتيل در بخش آقايان

در رشته ترتيل آقايان نيز به ترتيب برگزيدگان اول تا پنجم عبارت‌اند از:

علي اكبر كاظمي از يزد

محمد محمدي از آذربايجان غربي

محمدجواد جاوري نماينده نيروهاي مسلح

احمد رحيمي فرد از مازندران

مهدي فروغي از قم

نفرات برتر رشته مفاهيم بخش آقايان

در رشته مفاهيم قرآن كريم بخش آقايان نيز به ترتيب افراد زير موفق به كسب رتبه‌هاي برتر شدند:

محمدرضا خالقي اصفهاني از اصفهان

مسعود غفاري فيني از اصفهان

حسين نظري  از استان اصفهان

علي توكل زاده از استان خراسان رضوي

غلامحسن فاتحي از استان چهارمحال بختياري

بيانيه هيئت داوران سی و پنجمين دوره مسابقات سراسری قرآن

 • نوشته شده توسط Super User
 • زیر مجموعه: فعالیت قرآنی
 • دسته: فعالیت قرآنی 2
 • بازدید: 665
امتیاز کاربران

گروه فعاليت هاي قرآني: در بيانيه هيئت داوران سي و پنجمين دوره مسابقات سراسري قرآن ضمن قدرداني از اهتمام نماينده ولي فقيه و رئيس سازمان اوقاف و امور خيريه در تشكيل مركز امور قرآني در آن سازمان، بر كيفيت چشمگير تلاوت ها در اين دوره از مسابقات تأكيد شد.

به گزارش خبرنگار اعزامي خبرگزاري قرآني ايران(ايكنا) به مازندران، متن بيانيه هيئت داوران سي و پنجمين دوره مسابقات سراسري قرآن بدين شرح است:

با درود به روان پاك امام راحل عظيم الشأن قدس الله نفسه الزكيه و سلام بر بزرگ پرچمدار حركت قرآني جمهوري اسلامي ايران مقام معظم رهبري حضرت ايت الله العظمي خامنه اي (ادام الله ظله الشريف)

با اتكال به عنايات لايزال الهي، در پرتو فيوضات نوراني كلام وحيد و با توسل و تمسك به ائمه طاهرين عليهم السلام، سي و پنجمين دوره مسابقات سراسري قرائت، حفظ، ترتيل و مفاهيم قرآن كريم به عنوان بزرگترين رويداد قرآني كشور از نهم تا سيزدهم بهمن ماه 1391 در شهرستان ساري مركز استان ولايتمدار مازندران برگزار گرديد؛ اين مسابقات در هفته وحدت مصادف با ميلاد خجسته پيامبر اعظم اسلام (صلي الله عليه و آله و سلم) و حضرت امام جعفر صادق(عليه السلام ) آغاز و در ايام الله دهه مباركه فجر ادامه يافته و اكنون در آستانه سي و چهارمين سالگرد پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي ايران، مراسم اختتاميه را برگزار مي نماييم.

هنر قرآنی در ايران يك جريان ادامه‌دار است

 • نوشته شده توسط Super User
 • زیر مجموعه: فعالیت قرآنی
 • دسته: فعالیت قرآنی 2
 • بازدید: 649
امتیاز کاربران

 گروه فعاليت‌هاي قرآني: نفر اول دومين جشنواره صنايع دستي قرآني آيات با تأكيد بر اينكه هنر به خوبي مي‌تواند عقايد و افكار ناب شيعي را به دنيا بقبولاند، گفت: هنر اسلامي و قرآني در ايران بر خلاف غرب يك جريان ادامه دار است كه از نسلي به نسل ديگر منتقل مي‌شود.

بابك خويي، نفر اول دومين جشنواره صنايع دستي قرآني آيات، در گفت‌وگو با خبرگزاري بين‌المللي قرآن (ايكنا) ضمن بيان مطلب گفت: در دوره قبل جشنواره قرآني آيات حضور داشتم و همان سال از طريق فراخواني كه داده شد با اين جشنواره آشنا شدم. سال گذشته در رشته مشبك حائز رتبه اول شدم و امسال نيز در شبكه و قلم‌زني موفق به كسب رتبه برتر دومين جشنواره قرآني آيات شدم.

بابك خويي در ادامه در پاسخ به اين سؤال كه برگزاري جشنواره قرآني آيات تا چه حدي مي‌تواند ارتباط دهنده هنرمندان با قرآن باشد، تصريح كرد: اگر تاريخ هنر اسلامي را نگاه كنيم از زماني كه اسلام وارد ايران شده است هنرمندان از همان زمان با قرآن كار كرده و در ارتباط بوده‌اند بنابراين نمي‌توان گفت كه ارتباط هنرمندان با قرآن از طريق اين جشنواره ميسر شده است.

نفر اول دومين جشنواره قرآني آيات در رشته قلم‌زني با تأكيد بر اينكه هنرمنداني كه در جشنواره آيات حضور داشتند سابقه حضور چندين ساله در اين عرصه را دارند، اظهار كرد: برگزاري جشنواره قرآني آيات ممكن است در ارتباط‌دهي افرادي كه در اين زمينه تخصصي ندارند با قرآن، كمك كننده باشد.

وي در بخش ديگري از اين گفت‌وگو با اشاره به اينكه در هنر هر چيزي كه به نقطه اوج خود برسد اسلامي است، خاطرنشان كرد: بزرگترين مجموعه‌داران خصوصي دنيا كه يهودي هم هستند هنرهاي اسلامي را خواهان و خريدارند و به دنبال اين گونه هنرها هستند چون اين هنر يك هنر ناب است كه به تعالي رسيده است.

بابك خويي گفت: جشنواره اگر مي‌خواهد كمكي به هنرمندان قرآني داشته باشد مي‌تواند آثار اين هنرمندان را خريداري و به عنوان هدايا به سران و سفيران ساير كشورها هديه دهند تا متوجه هنر اسلامي در ايران شوند. اگر شما به سايت موزه قطر مراجعه كنيد متوجه خواهيد شد كه تمام آثار هنري اسلامي ايران را به نام خودشان ثبت كرده‌اند از خوشنويسي گرفته تا قلم‌زني و ساير هنرها.

نفر اول دومين جشنواره قرآني آيات در رشته قلم‌زني افزود: اگر اين هنرها از طريق ديپلماسي ايراني ترويج شود از تنش‌ها و تهاجماتي كه عليه كشورمان در بحث‌هاي ديني وجود دارد خواهد كاست و دنيا متوجه خواهند شد كه در ايران اسلامي در همه رشته‌هاي هنري ديد قرآني وجود دارد.

خويي در ادامه با اشاره به اينكه هنر به خوبي مي‌تواند عقايد و افكار ناب شيعي را به دنيا بقبولاند، تصريح كرد: ما از طريق شناساندن آثار هنري قرآني خودمان به جهان اسلام هم ارتباطات فرهنگي را گسترش مي‌دهيم و هم توانمندي هنرمندان خودمان را به دنيا خواهيم شناساند. اين كار از طريق ديپلماسي و دادن هدايا به سفرا و سران كشورها مي‌تواند به سرانجام برسد.