به پایگاه پرسمان جامع عالِمون خوش آمدید , مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران این مجموعه.
2 نفر آنلاین
0 عضو و 2 مهمان در سایت حاضرند

تعریف و توضیح نکات مهم هویت دیجیتالی با مثال

0 امتیاز
16 بازدید
تعریف و توضیح نکات مهم هویت دیجیتالی با مثال
هویت دیجیتالی شما به عبارت ساده، تعیین کننده‏ی هویت منحصر به فرد حضور اینترنتی شما است. این مقاله تعریفی از هویت دیجیتالی با برخی مثال‏ها ارائه داده است.
تعریف و توضیح نکات مهم هویت دیجیتالی با مثال
مترجم : بهروزی
منبع:راسخون
 

هویت دیجیتالی شما به عبارت ساده، تعیین کننده‌ی هویت منحصر به فرد حضور اینترنتی شما است. این مقاله تعریفی از هویت دیجیتالی با برخی مثال‌ها ارائه داده است.
واقعیت :
کسانی که با استفاده از تکنولوژی دیجیتالی بزرگ می‌شوند، بومیان دیجیتالی نامیده می‌شوند اما کسانی که بعداً با آن سازگار می‌شوند مهاجران دیجیتالی نام دارند.
اینترنت، فضای نامحدودی از داده‌ها با افرادی است که هر روز به آن اضافه می‌کنند. به کمک اینترنت، وارسی اطلاعات آسان است. داشتن هویت اینترنتی به شما کمک می‌کند که خود را به عنوان یک کاربر اینترنتی معتبر، شناسایی کنید و از اطلاعات موجود در آن به آسانی فراوان، استفاده بکنید. اما افراد زیادی وجود دارند که استفاده‌ی نادرست و اشتباهی از هویت دیجیتالی خود می‌کنند. آنها خود را به صورت کسانی که نیستند معرفی می‌کنند و نشان می‌دهند، از هویت فرد دیگر برای استفاده‌ی غیر اخلاقی از وب استفاده می‌کنند، به شکل کاربر دیگر تغییر قیافه می‌دهند، اطلاعات افراد را می‌دزدند و یا امنیت کسی را در وب تهدید می‌کنند.
‌با این که ما معمولاً از عباراتی مثل هویت دیجیتالی و یا هویت اینترنتی به صورت مترادف هم استفاده می‌کنیم اما از لحاظ فنی و تکنیکی، متفاوت هستند. هویت دیجیتالی‌تان، شما را به صورت منحصر به فرد در وب توصیف می‌کند. به عنوان کاربر اینترنتی، شما یک هویت اجتماعی برای خودتان ایجاد می‌کنید. این می‌تواند منسوب به هویت اینترنتی شما باشد. بیایید آن را با جزئیات بشناسیم و به کمک مثال‌ها بدانیم که هویت دیجیتالی چه معنایی دارد.
هویت دیجیتالی چیست؟
هویت دیجیتالی، هویتی است که فرد در اینترنت به کار می‌برد. هویت دیجیتالی می‌تواند هر چیزی مثل نام شناسه‌ی ایمیل شما، شماره کارت و یا وب سایت شما باشد. آن چیزی است که تعریف و توصیف منحصر به فرد کاربر را تشکیل می‌دهد. ارتباط بین هویت واقعی و هویت دیجیتالی را می‌توان از طریق احراز هویت فرد، معتبر ساخت.
هویت دیجیتالی مکرراً در انجمن‌ها و اتاق‌های گفتگوی آنلاین به عنوان روشی برای ابراز نظر به کار می‌رود. هم چنین آن به برقراری ارتباط افراد هم فکر با هم دیگر که به دنبال هدف مشترکی هستند، کمک می‌کند. هویت دیجیتالی می‌تواند سه نوع باشد که عبارتند از : نام مستعار، نماد و یا مشخصات و پروفایل. نام مستعار می‌تواند تخلص و یا اسمی باشد که توسط فرد به هنگام آنلاین بودن مورد استفاده قرار می‌گیرد. نماد یک نشان گرافیکی از فرد در دنیای دیجیتال است. پروفایل و مشخصات، حاوی اطلاعاتی در مورد کاربر است و می‌تواند شامل نماد و نام مستعار و یا هر دو باشد.
فقط کاربران فردی، افراد با هویت دیجیتالی نیستند. حتی تجارت‌ها نیز اهمیت هویت دیجیتالی را دریافته‌اند و گام‌هایی برای ساختن یک هویت دیجیتالی برای خود، برداشته‌اند و از آن برای تأسیس خود در اینترنت نیز استفاده می‌کنند. مثالی در این امر، "بارنز و نوبل" و "آمازون" است. هر دوی اینها کتاب فروشی‌های محبوبی هستند که اولی به شهرت خود و دومی به حضور اینترنتی خود متکی است. "بارنز و نوبل" مسیری را که آمازون ایجاد کرده بود، دنبال کردند و وب سایتی برای حفظ دنبال کنندگان خود ایجاد کردند.
مثال‌هایی از هویت دیجیتالی :
 شناسه‌‌‌ی ایمیل به عنوان هویت دیجیتالی شما در فضای مجازی عمل می‌کند. شما می‌توانید از آن استفاده کنید تا با دیگران ارتباط برقرار بکنید و هم چنین با آنها در تماس باشید.
 وب سایت‌های تجاری مثل لینکدین به استخدام کنندگان کمک می‌کنند که با کارمندان احتمالی خود ملاقات کنند. شناسه و یا پروفایل لینکدین فرد، به عنوان هویت دیجیتالی او عمل می‌کند.
 وبلاگ‌ها توسط افرادی که تمایل دارند نظرات و احساسات خود را ابراز کنند و می‌خواهند فضای شخصی خود را در وب داشته باشند، ایجاد می‌شوند. آدرس وبلاگ یک مثال خوب دیگر برای هویت دیجیتالی فرد است.
 فرد می‌تواند هویت خود را در انجمن‌هایی که به موضوع مورد علاقه‌ی او اختصاص داده شده‌اند، ایجاد کند.
 شماره‌ی کارت اعتباری را می‌توان در هویت دیجیتالی فرد در خرید اینترنتی به کار برد.
 یوتیوب یک وب سایت محبوب برای اشتراک گذاشتن فیلم است که به فرد اجازه می‌دهد فیلم‌های خود را به طور رایگان آپلود کند. کاربران فردی همانند شرکت‌ها می‌توانند از یوتیوب به عنوان پلت فرم و یا سکویی برای اشتراک گذاری فیلم‌های خود استفاده کنند و محبوبیت کسب کنند. در اینجا شناسه‌ی کاربر یوتیوب فرد، به عنوان هویت دیجیتالی او برای این پلت فرم عمل می‌کند.
 اگر بخواهیم در مورد اشتراک گذاری صحبت کنیم، نمی‌توانیم بدون ذکر فیس بوک پیش برویم. فیس بوک محبوب‌ترین وب سایت برای اشتراک گذاری رسانه‌های اجتماعی است و هم چنین به عنوان روشی برای بیان دنیای حضور اینترنتی فرد به کار می‌رود.
 اسکن بیومتریک (زیست سنجشی) شکلی از هویت دیجیتالی است که شامل اسکن شبکیه‌ی چشم، اسکن اثر انگشت و تشخیص چهره و DNA است. این مورد در مکان‌هایی به کار می‌رود که امنیت، بالاترین و نهایت اهمیت را دارد.
 بر اساس فعالیت کاربر، حساب‌هایی حذف و یا غیر فعال می‌شوند. اگر کاربر به مدت طولانی وارد حساب کاربری خود نشود، سایت، حساب او را معلق می‌سازد. این موضوع مثالی از این است که چگونه وب، سیستمی برای ردیابی هویت‌های دیجیتالی دارد.
سرقت هویت دیجیتالی و حفاظت از آن :
با وجود هویت‌های چند گانه در فضای مجازی، ردیابی و دنبال کردن آنها سخت است. این امر باعث می‌شود که آنها هدف حمله‌ی هکرها قرار گیرند. فیشینگ روشی است که عموماً توسط هکرها به کار می‌رود و به فریب دادن کاربران اینترنتی برای افشای اطلاعات شخصی خود اشاره می‌کند که منجر به خطر افتادن امنیت آنها در وب می‌شود.
برای جلوگیری و اجتناب از این امر، بهتر است که اقداماتی برای حفاظت از هویت دیجیتالی خود علیه سرقت انجام دهید :
 سنگ بنای هر سیستم دیجیتالی بر پایه‌ی فرآیند احراز هویت آن است. گواهی نامه‌های دیجیتالی به عنوان معادل الکترونیکی هویت کاربر عمل می‌کنند و به انتقال و دریافت ایمن اطلاعات در اینترنت کمک می‌کنند.
 کامپیوترها باید با آخرین نرم افزار امنیتی به روز رسانی شوند تا از رخنه و شکاف و برنامه‌های مخرب و بدخواهانه حفظ شوند.
 کلمه‌های عبور باید اغلب اوقات عوض شوند. از تولید کننده‌‌های کلمه‌ی عبور تصادفی می‌توان برای ایجاد کلمه‌ی عبور استفاده کرد که این کلمه‌ها ترکیب قوی از حروف و اعداد هستند.
 توصیه می‌شود که یک آدرس ایمیل جدا گانه برای تراکنش‌های مالی داشته باشید تا بهتر بتوانید هویت دیجیتالی خود را حفظ کنید.
 ایمیل‌هایی که اعلام می‌کنند شما برنده‌ی بلیط قرعه کشی و یا تمام پول‌ها شده‌اید، فریب و کلاه برداری هستند. آنها به عنوان وسیله‌ای برای سرقت هویت و یا سرقت اطلاعات محرمانه به کار می‌روند.
برای جمع بندی و نتیجه گیری می‌توان گفت که هویت دیجیتالی فرد، حضور منحصر به فرد او در وب است که به او کمک می‌کند به پلت فرم‌های (سکوهای) مختلف دسترسی داشته باشد. هویت دیجیتالی به فرد و یا تجارت به صورت یک نهاد در اینترنت، اعتبار و یا سندیت می‌بخشد و به آنها کمک می‌کند که با دیگران در وب ارتباط برقرار بکنند.
سوال شده شهریور 24, 1398 در هویـــت طلبـــگی توسط admin (مدیر کل سایت) (88,480 امتیاز)

لطفا وارد شده یا عضو شوید تا بتوانید سوال بپرسید

...